Robbie Hummel
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 98
- PTS
- 3,9
- REB
- 2,7
- ASS
- 0,5
Dades personals
- Posició
- Aler
- Alçada i pes
- 2,06 m · 99 kg
- Naixement
- 8 de març de 1989 (37 anys)
- Lloc de naixement
- Valparaíso, Estados Unidos
- Procedència
- Purdue
- Draft
- 2012: 2a ronda, núm. 58
- A l'NBA
- 2013-2014 · 2 temporades
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2013-14 | MIN | 53 | 181 | 132 | 23 | 655 | 16 | 2 | 10 | 37,9 | 36,0 | 93,8 |
| 2014-15 | MIN | 45 | 198 | 134 | 27 | 742 | 16 | 9 | 18 | 45,9 | 31,4 | 82,8 |
| Carrera | 98 | 379 | 266 | 50 | 1.397 | 32 | 11 | 28 | 41,8 | 34,3 | 86,7 | |
Draft
- 2012: 2a ronda, núm. 58 · Minnesota Timberwolves · Purdue
A l'ACB
Tras salir elegido el draft 2012 por los Wolves, fichó por el Obradoiro, con los que llegó a playoff de ACB, antes de recibir la llamada de la NBA
Text original en castellà.
Mercat de fitxatges
-
· No garantit
Minnesota firma contrato no garantizado a los escoltas Lorenzo Brown y Othyus Jeffers y al ala-pívot Robbie Hummel.
-
· Renovació
Robbie Hummel signa amb Minnesota.
-
· Renovació
Minnesota tiende la Qualifying Offer al ala-pívot Robbie Hummel para retener sus derechos por lo que será agente libre restringido.
-
· Tall
Minnesota retira la Qualifying Offer al ala-pívot Robbie Hummel, que será agente libre sin restricciones.
-
· Agent lliure
El ala-pívot Robbie Hummel firma contrato con el Olimpia Milano (Italia)
-
· Fitxatge
Robbie Hummel signa amb Denver.
-
· Parcialment garantit
Denver firma contrato por dos años parcialmente garantizados al alero Robbie Hummel y al ala-pívot Jarnell Stokes.
Veure 3 moviments més
-
· Tall
Denver prescindeix de Robbie Hummel.
Denver allibera Nate Wolters.
-
· Retirada
Robbie Hummel penja les botes.
-
· Tall
El ala-pívot Robbie Hummel anuncia su retirada a causa de las lesiones.
Les notícies de l'antic UltimateNBA només són en castellà.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 2013-14 | MIN | $ 0,5 M |
| 2014-15 | MIN | $ 0,9 M |
| 2016-17 | DEN | $ 0,2 M |
| 2017-18 | DEN | $ 1,0 M |
| Total de la carrera | $ 2,5 M | |
