Udonis Haslem
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 879
- PTS
- 7,5
- REB
- 6,6
- ASS
- 0,8
Dades personals
- Posició
- Aler
- Alçada i pes
- 2,01 m · 107 kg
- Naixement
- 9 de juny de 1980 (46 anys)
- Lloc de naixement
- Miami, Estados Unidos
- Procedència
- Florida
- Draft
- No draftejat
- A l'NBA
- 2003-2022 · 20 temporades
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003-04 | MIA | 75 | 550 | 473 | 51 | 1.798 | 33 | 24 | 74 | 45,9 | 0,0 | 76,5 |
| 2004-05 | MIA | 80 | 870 | 726 | 108 | 2.675 | 63 | 41 | 113 | 54,0 | 0,0 | 79,1 |
| 2005-06 | MIA | 81 | 757 | 634 | 95 | 2.491 | 50 | 17 | 80 | 50,8 | 0,0 | 78,9 |
| 2006-07 | MIA | 79 | 844 | 654 | 97 | 2.483 | 49 | 26 | 110 | 49,2 | 0,0 | 68,0 |
| 2007-08 | MIA | 49 | 589 | 443 | 68 | 1.805 | 39 | 18 | 67 | 46,7 | — | 81,0 |
| 2008-09 | MIA | 75 | 794 | 618 | 85 | 2.560 | 43 | 25 | 82 | 51,8 | — | 75,3 |
| 2009-10 | MIA | 78 | 771 | 629 | 52 | 2.177 | 30 | 23 | 75 | 49,4 | — | 76,2 |
| 2010-11 | MIA | 13 | 104 | 106 | 6 | 345 | 7 | 3 | 14 | 51,2 | — | 80,0 |
| 2011-12 | MIA | 64 | 385 | 470 | 42 | 1.589 | 35 | 24 | 60 | 42,3 | — | 81,4 |
| 2012-13 | MIA | 75 | 290 | 404 | 38 | 1.414 | 30 | 15 | 45 | 51,4 | — | 71,1 |
| 2013-14 | MIA | 46 | 173 | 175 | 13 | 653 | 11 | 15 | 24 | 50,7 | — | 56,8 |
| 2014-15 | MIA | 62 | 261 | 258 | 46 | 995 | 21 | 13 | 41 | 44,8 | 20,0 | 70,3 |
| 2015-16 | MIA | 37 | 59 | 75 | 14 | 260 | 5 | 2 | 5 | 37,7 | 11,1 | 75,0 |
| 2016-17 | MIA | 16 | 31 | 36 | 6 | 130 | 6 | 1 | 8 | 47,8 | 0,0 | 60,0 |
| 2017-18 | MIA | 14 | 8 | 10 | 5 | 72 | 0 | 2 | 2 | 20,0 | 12,5 | 50,0 |
| 2018-19 | MIA | 10 | 25 | 27 | 2 | 75 | 0 | 0 | 3 | 33,3 | 0,0 | 75,0 |
| 2019-20 | MIA | 4 | 12 | 16 | 1 | 44 | 0 | 0 | 1 | 36,4 | 33,3 | 75,0 |
| 2020-21 | MIA | 1 | 4 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 100,0 | — | — |
| 2021-22 | MIA | 13 | 32 | 25 | 4 | 83 | 1 | 1 | 5 | 45,2 | 25,0 | 100,0 |
| 2022-23 | MIA | 7 | 27 | 11 | 0 | 72 | 1 | 2 | 1 | 34,5 | 33,3 | 80,0 |
| Carrera | 879 | 6.586 | 5.791 | 733 | 21.724 | 424 | 252 | 810 | 48,9 | 12,7 | 75,6 | |
Playoffs
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2003-04 | MIA | 13 | 47 | 44 | 3 | 199 | 5 | 3 | 3 | 39,4 | — | 67,7 |
| 2004-05 | MIA | 15 | 138 | 150 | 15 | 543 | 8 | 6 | 18 | 49,1 | — | 73,9 |
| 2005-06 | MIA | 22 | 189 | 162 | 17 | 650 | 13 | 7 | 31 | 49,3 | 0,0 | 68,3 |
| 2006-07 | MIA | 4 | 30 | 21 | 4 | 103 | 1 | 2 | 2 | 48,0 | — | 75,0 |
| 2008-09 | MIA | 7 | 59 | 61 | 3 | 204 | 3 | 3 | 6 | 54,3 | — | 90,0 |
| 2009-10 | MIA | 5 | 30 | 37 | 4 | 142 | 1 | 1 | 5 | 35,1 | — | 66,7 |
| 2010-11 | MIA | 12 | 63 | 54 | 9 | 290 | 6 | 4 | 11 | 39,7 | — | 90,0 |
| 2011-12 | MIA | 22 | 106 | 141 | 13 | 452 | 5 | 6 | 20 | 45,5 | — | 74,3 |
| 2012-13 | MIA | 22 | 110 | 80 | 6 | 357 | 15 | 5 | 14 | 59,3 | — | 57,1 |
| 2013-14 | MIA | 16 | 40 | 41 | 4 | 169 | 1 | 3 | 1 | 45,9 | — | 60,0 |
| 2015-16 | MIA | 9 | 21 | 31 | 4 | 85 | 0 | 1 | 7 | 53,3 | — | 71,4 |
| 2022-23 | MIA | 2 | 0 | 1 | 0 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0,0 | 0,0 | — |
| Carrera | 149 | 833 | 823 | 82 | 3.197 | 58 | 41 | 118 | 47,8 | 0,0 | 71,3 | |
Premis i títols
Anells de campió (3)
20062005-06Fabricant: Jostens
El trofeo Larry O’Brien en una piedra negra con «WORLD CHAMPIONS» en diamantes; los laterales dicen «FAMILY», «15 STRONG», «FAITH» y «2006», y por dentro «IT WAS OUR TIME» con la fecha del título (20/6/2006) (según la casa de subastas).
20122011-12Fabricant: Jostens
Oro blanco y amarillo de 14 quilates con 219 diamantes, 46 princesas a medida y tres ónix (10,8 quilates en total); el logo del Heat con 31 diamantes y, arriba, el trofeo con un balón de medio quilate. Por dentro, «Forged in the fire between a hammer and an anvil» y la fecha del título (21/6/2012).
20132012-13Fabricant: Jostens
Oro amarillo de 14 quilates, unos 135 g, con 242 diamantes redondos, 1,5 quilates de baguettes y tres ónix (10,3 quilates en total), un récord de Jostens en un anillo de baloncesto. Grabado: «Franchise Best Record 66-16» y la racha de 27 victorias.
Toca un anell per veure'n la descripció. Tots els anells de campió →
Número retirat
- Miami Heat: núm. 40 (2003-2023 a l'equip)
Mercat de fitxatges
-
· Fitxatge
Miami fitxa Udonis Haslem com a agent lliure.
-
· Renovació
Miami renueva al ala-pívot Udonis Haslem.
-
· Tall
El escolta Dwyane Wade, el alero LeBron James, los ala-pívots Udonis Haslem y Chris Bosh y el pívot Chris Andersen se salen de su contrato con Miami para ser agentes libres sin restricciones.
-
· Renovació
Shabazz Napier signa un contracte de diversos anys amb Miami.
Udonis Haslem renova amb Miami.
-
· Agent lliure
Miami signa un contracte de diversos anys a Tyler Johnson.
Miami signa Udonis Haslem.
James Johnson signa amb Miami.
Derrick Williams signa amb Miami.
-
· Renovació
Udonis Haslem signa amb Miami.
-
· Fitxatge
Udonis Haslem signa amb Miami com a agent lliure.
Veure 6 moviments més
-
· Renovació
Miami renueva por un año al ala-pívot Udonis Haslem.
-
Miami renueva por un año al ala-pívot Udonis Haslem.
-
· Fitxatge
Udonis Haslem signa amb Miami com a agent lliure.
-
· Fitxatge
Miami fitxa Udonis Haslem.
-
· Fitxatge
Miami signa Udonis Haslem.
-
· Fitxatge
Miami fitxa Udonis Haslem.
Les notícies de l'antic UltimateNBA només són en castellà.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 2003-04 | MIA | $ 0,4 M |
| 2004-05 | MIA | $ 0,6 M |
| 2005-06 | MIA | $ 5,0 M |
| 2006-07 | MIA | $ 5,5 M |
| 2007-08 | MIA | $ 6,1 M |
| 2008-09 | MIA | $ 6,6 M |
| 2009-10 | MIA | $ 7,1 M |
| 2010-11 | MIA | $ 3,5 M |
| 2011-12 | MIA | ≈ $ 3,8 M |
| 2012-13 | MIA | ≈ $ 4,1 M |
| 2013-14 | MIA | $ 4,3 M |
| 2014-15 | MIA | $ 2,7 M |
| 2015-16 | MIA | $ 2,9 M |
| 2016-17 | MIA | $ 4,0 M |
| 2017-18 | MIA | $ 1,5 M |
| 2018-19 | MIA | ≈ $ 2,4 M |
| 2019-20 | MIA | ≈ $ 2,6 M |
| 2020-21 | MIA | $ 1,6 M |
| 2021-22 | MIA | ≈ $ 2,6 M |
| 2022-23 | MIA | $ 1,8 M |
| Total de la carrera | $ 69,0 M | |
Sous de la temporada regular; si un equip el va tallar i va continuar cobrant, se sumen. Dades de Basketball-Reference, contrastades amb HoopsHype i ESPN.
