Monta Ellis
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 833
- PTS
- 17,8
- REB
- 3,5
- ASS
- 4,6
Dades personals
- Posició
- Base
- Alçada i pes
- 1,91 m · 84 kg
- País
- Estats Units
- Procedència
- Lanier HS (MS)
- Draft
- 2005: 2a ronda, núm. 40
- A l'NBA
- 2005-2016 · 12 temporades
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2005-06 | GSW | 49 | 334 | 105 | 78 | 886 | 32 | 11 | 58 | 41,5 | 34,1 | 71,2 |
| 2006-07 | GSW | 77 | 1.272 | 243 | 319 | 2.638 | 132 | 21 | 221 | 47,5 | 27,3 | 76,3 |
| 2007-08 | GSW | 81 | 1.636 | 404 | 315 | 3.071 | 124 | 27 | 173 | 53,1 | 23,1 | 76,7 |
| 2008-09 | GSW | 25 | 474 | 108 | 93 | 892 | 39 | 8 | 67 | 45,1 | 30,8 | 83,0 |
| 2009-10 | GSW | 64 | 1.631 | 257 | 340 | 2.647 | 143 | 25 | 244 | 44,9 | 33,8 | 75,3 |
| 2010-11 | GSW | 80 | 1.929 | 281 | 450 | 3.227 | 168 | 23 | 252 | 45,1 | 36,1 | 78,9 |
| 2011-12 | GSW | 37 | 811 | 127 | 223 | 1.365 | 56 | 12 | 123 | 43,3 | 32,1 | 81,2 |
| 2011-12 | MIL | 21 | 370 | 73 | 123 | 755 | 29 | 6 | 54 | 43,2 | 26,7 | 76,4 |
| 2011-12 | TOT | 58 | 1.181 | 200 | 346 | 2.120 | 85 | 18 | 177 | 43,3 | 30,8 | 79,6 |
| 2012-13 | MIL | 82 | 1.577 | 316 | 496 | 3.076 | 169 | 36 | 254 | 41,6 | 28,7 | 77,3 |
| 2013-14 | DAL | 82 | 1.560 | 295 | 471 | 3.023 | 141 | 23 | 264 | 45,1 | 33,0 | 78,8 |
| 2014-15 | DAL | 80 | 1.513 | 190 | 329 | 2.699 | 148 | 25 | 198 | 44,5 | 28,5 | 75,2 |
| 2015-16 | IND | 81 | 1.121 | 271 | 383 | 2.734 | 150 | 37 | 203 | 42,7 | 30,9 | 78,6 |
| 2016-17 | IND | 74 | 630 | 204 | 236 | 1.998 | 78 | 27 | 135 | 44,3 | 31,9 | 72,7 |
| Carrera | 833 | 14.858 | 2.874 | 3.856 | 29.011 | 1.409 | 281 | 2.246 | 45,1 | 31,4 | 77,2 | |
Playoffs
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2006-07 | GSW | 11 | 88 | 25 | 10 | 238 | 10 | 2 | 20 | 39,0 | 11,1 | 82,1 |
| 2012-13 | MIL | 4 | 57 | 13 | 22 | 152 | 10 | 1 | 14 | 43,6 | 15,8 | 37,5 |
| 2013-14 | DAL | 7 | 143 | 17 | 20 | 249 | 9 | 1 | 15 | 40,9 | 35,3 | 87,1 |
| 2014-15 | DAL | 5 | 130 | 16 | 26 | 197 | 10 | 3 | 16 | 46,8 | 36,7 | 75,0 |
| 2015-16 | IND | 7 | 81 | 27 | 30 | 225 | 15 | 0 | 17 | 43,4 | 33,3 | 80,0 |
| 2016-17 | IND | 4 | 22 | 8 | 5 | 76 | 2 | 1 | 4 | 40,0 | 25,0 | 80,0 |
| Carrera | 38 | 521 | 106 | 113 | 1.137 | 56 | 8 | 86 | 42,7 | 29,8 | 75,5 | |
TOT: total de la temporada sumant els equips on va jugar.
Premis i títols
- Jugador que més ha millorat: 2006-07
Draft
- 2005: 2a ronda, núm. 40 · Golden State Warriors · Lanier HS (Miss.)
Mercat de fitxatges
Text original en castellà.
-
· Renovació
Golden State renueva al base Monta Ellis e iguala la oferta de Los Angeles Clippers para retener al escolta Kelenna Azubuike
-
· Traspàs
Milwaukee envía al escolta Stephen Jackson y al pívot Andrew Bogut a Golden State a cambio del escolta Monta Ellis, el ala-pívot Ekpe Udoh y el pívot Kwame Brown.
-
· Tall
El escolta Monta Ellis no ejerce su opción de extensión de contrato para la siguiente temporada con Milwaukee y será agente libre.
-
· Agent lliure
Dallas firma contrato por 2 años con opción del jugador a un tercero al escolta Monta Ellis.
-
· Tall
El escolta Monta Ellis no ejerce su opción de extensión de contrato por un año más con Dallas y será agente libre sin restricciones.
Veure 1 moviments més
-
· Agent lliure
Indiana firma contrato por 3 años con opción del jugador a otro más al escolta Monta Ellis, firma contrato por un año al pívot Jordan Hill y por dos años con opción del equipo a otros dos al base Joseph Young.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 2007-08 | GSW | $ 0,8 M |
| 2008-09 | GSW | $ 11,0 M |
| 2009-10 | GSW | $ 11,0 M |
| 2010-11 | GSW | $ 11,0 M |
| 2011-12 | GSW | $ 11,0 M |
| 2012-13 | MIL | $ 11,0 M |
| 2013-14 | DAL | $ 8,0 M |
| 2014-15 | DAL | $ 8,4 M |
| 2015-16 | IND | $ 10,3 M |
| 2016-17 | IND | $ 10,8 M |
| 2017-18 | IND | $ 11,2 M |
| Total de la carrera | $ 104,4 M | |
Sous de la temporada regular; si un equip el va tallar i va continuar cobrant, se sumen. Dades de la web anterior, completes fins al 2021.
