Jrue Holiday
Portland Trail Blazers · #5
Carrera (temporada regular)
- PJ
- 1.090
- PTS
- 15,9
- REB
- 4,2
- ASS
- 6,2
Dades personals
- Posició
- Base
- Alçada i pes
- 1,93 m · 100 kg
- País
- Estats Units
- Procedència
- UCLA
- Draft
- 2009: 1a ronda, núm. 17
- A l'NBA
- Des de 2009, en actiu · 17 temporades
- Equip actual
- Portland Trail Blazers · dorsal 5
Estadístiques
Llisca la taula cap a un costat per veure totes les columnes.
Temporada regular
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2009-10 | PHI | 73 | 587 | 191 | 280 | 1.767 | 79 | 18 | 156 | 44,2 | 39,0 | 75,6 |
| 2010-11 | PHI | 82 | 1.145 | 332 | 531 | 2.901 | 120 | 29 | 218 | 44,6 | 36,5 | 82,3 |
| 2011-12 | PHI | 65 | 879 | 212 | 290 | 2.196 | 103 | 18 | 135 | 43,2 | 38,0 | 78,3 |
| 2012-13 | PHI | 78 | 1.383 | 329 | 625 | 2.926 | 123 | 32 | 292 | 43,1 | 36,8 | 75,2 |
| 2013-14 | NOP | 34 | 487 | 142 | 268 | 1.143 | 56 | 12 | 105 | 44,7 | 39,0 | 81,0 |
| 2014-15 | NOP | 40 | 592 | 135 | 274 | 1.303 | 63 | 23 | 91 | 44,6 | 37,8 | 85,5 |
| 2015-16 | NOP | 65 | 1.089 | 195 | 391 | 1.831 | 88 | 22 | 167 | 43,9 | 33,6 | 84,3 |
| 2016-17 | NOP | 67 | 1.029 | 264 | 488 | 2.190 | 100 | 44 | 194 | 45,4 | 35,6 | 70,8 |
| 2017-18 | NOP | 81 | 1.537 | 365 | 486 | 2.927 | 123 | 64 | 213 | 49,4 | 33,7 | 78,6 |
| 2018-19 | NOP | 67 | 1.420 | 334 | 518 | 2.402 | 109 | 54 | 210 | 47,2 | 32,5 | 76,8 |
| 2019-20 | NOP | 61 | 1.167 | 293 | 408 | 2.117 | 99 | 48 | 184 | 45,5 | 35,3 | 70,9 |
| 2020-21 | MIL | 59 | 1.046 | 268 | 357 | 1.907 | 96 | 37 | 127 | 50,3 | 39,2 | 78,7 |
| 2021-22 | MIL | 67 | 1.225 | 301 | 457 | 2.207 | 108 | 29 | 183 | 50,1 | 41,1 | 76,1 |
| 2022-23 | MIL | 67 | 1.290 | 341 | 495 | 2.183 | 79 | 25 | 197 | 47,9 | 38,4 | 85,9 |
| 2023-24 | BOS | 69 | 860 | 373 | 333 | 2.263 | 61 | 53 | 124 | 48,0 | 42,9 | 83,3 |
| 2024-25 | BOS | 62 | 686 | 265 | 239 | 1.896 | 66 | 27 | 77 | 44,3 | 35,3 | 90,9 |
| 2025-26 | POR | 53 | 865 | 245 | 322 | 1.560 | 54 | 6 | 146 | 45,1 | 37,8 | 83,8 |
| Carrera | 1.090 | 17.287 | 4.585 | 6.762 | 35.719 | 1.527 | 541 | 2.819 | 46,1 | 37,0 | 79,0 | |
Playoffs
| Temp. | Equip | PJ | PTS | REB | ASS | MIN | REC | TAP | PÈR | %TC | %T3 | %TL |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2010-11 | PHI | 5 | 71 | 19 | 28 | 188 | 10 | 2 | 11 | 41,4 | 52,4 | 80,0 |
| 2011-12 | PHI | 13 | 206 | 61 | 67 | 494 | 20 | 8 | 26 | 41,3 | 40,8 | 86,4 |
| 2014-15 | NOP | 3 | 19 | 3 | 13 | 55 | 2 | 1 | 5 | 36,8 | 25,0 | 100,0 |
| 2017-18 | NOP | 9 | 213 | 51 | 57 | 348 | 10 | 5 | 23 | 51,8 | 32,0 | 70,0 |
| 2020-21 | MIL | 23 | 399 | 132 | 199 | 912 | 38 | 10 | 56 | 40,6 | 30,3 | 71,4 |
| 2021-22 | MIL | 12 | 229 | 67 | 78 | 463 | 21 | 7 | 34 | 37,9 | 31,6 | 83,9 |
| 2022-23 | MIL | 5 | 89 | 33 | 40 | 191 | 5 | 2 | 12 | 40,0 | 28,6 | 69,2 |
| 2023-24 | BOS | 19 | 250 | 116 | 83 | 720 | 21 | 12 | 29 | 50,3 | 40,2 | 95,5 |
| 2024-25 | BOS | 8 | 76 | 33 | 32 | 264 | 7 | 1 | 16 | 48,3 | 34,6 | 69,2 |
| 2025-26 | POR | 5 | 82 | 27 | 36 | 192 | 7 | 2 | 16 | 40,3 | 35,3 | 88,9 |
| Carrera | 102 | 1.634 | 542 | 633 | 3.827 | 141 | 50 | 228 | 43,1 | 34,5 | 79,3 | |
Premis i títols
- Campió de l'NBA (2): 2020-21, 2023-24
- Millor quintet defensiu (2): 2017-18, 2020-21
- Segon quintet defensiu (2): 2018-19, 2021-22
- Company de l'any (2): 2019-20, 2021-22
- Jugador més esportiu (Joe Dumars): 2020-21
- All-Star: 2013
Draft
- 2009: 1a ronda, núm. 17 · Philadelphia 76ers · UCLA
Mercat de fitxatges
Text original en castellà.
-
· Rookies
Philadelphia firma contrato al base rookie Jrue Holiday.
-
· Renovació
Philadelphia ejerce su opción de extensión de contrato para la temporada 2011-2012 al base Jrue Holiday y al ala-pívot Marreese Speights.
-
· Renovació
Philadelphia extiende el contrato por 4 años a partir de la temporada 2013-2014 al base Jrue Holiday.
-
· Traspàs
Philadelphia envía al base Jrue Holiday y los derechos sobre Pierre Jackson a New Orleans a cambio de los derechos sobre el ala-pívot Nerlens Noel y una primera ronda de 2014.
-
· Renovació
New Orleans renueva por 4 años con opción del jugador a uno más al base Jrue Holiday.
Sous
| Temp. | Equip | Sou |
|---|---|---|
| 2009-10 | PHI | $ 1,5 M |
| 2010-11 | PHI | $ 1,6 M |
| 2011-12 | PHI | $ 1,7 M |
| 2012-13 | PHI | $ 2,7 M |
| 2013-14 | NOP | $ 11,0 M |
| 2014-15 | NOP | $ 11,0 M |
| 2015-16 | NOP | $ 11,0 M |
| 2016-17 | NOP | $ 11,0 M |
| 2017-18 | NOP | $ 25,7 M |
| 2018-19 | NOP | $ 26,6 M |
| 2019-20 | NOP | $ 26,1 M |
| 2020-21 | MIL | $ 27,0 M |
| 2021-22 | MIL | $ 31,2 M |
| 2022-23 | MIL | $ 34,3 M |
| 2023-24 | BOS | $ 36,9 M |
| 2024-25 | BOS | $ 39,4 M |
| Total de la carrera | $ 298,8 M | |
Sous de la temporada regular; si un equip el va tallar i va continuar cobrant, se sumen. Dades de la web anterior, completes fins al 2021.
